Hry ke stažení zdarma

Caesar III

Zde najdete hru Ceasar III volně ke stažení http://www.download.com/…-896016.html

Poslední hře této strategicko-budovatelské série se dostalo největšího zájmu. Hra je koncipována do jedenácti misí (kampaní), které hráč plní, aby uspokojil Caesarovi nároky na svěřené město či provincii. V devíti z misí je možnost výběru mírumilovnější provincie, avšak nároky Caesara jsou potom vyšší v ekonomické oblasti. Ve vojenských misích jsou ekonomicko-kulturní požadavky nižší V samotné hře je nutno budovat město od jeho základů, tzn. cesty, farmy, pozemky, knihovny, školy, akademie, divadla, kolosea, hypodromy, zvěřince, fóra, prefektury…atd., atd. Každý krok ve hře je nutné promýšlet, neboť má většinou větší či menší dopad na chod celého města. Je nutné zajišťovat jídlo občanům, aby nevznikala povstání. Je nutné zajišťovat práci občanům, aby nedocházelo ke krádežím, s tím souvisí i výše mezd a daní. Nedostatek dělníků brání rozvoji města a dochází k jeho úpadku. Obyvatelé neustále zvyšují své nároky a jejich uspokojováním se zvyšuje prosperita města (jídlo, čistá voda, nádobí, nábytek, oleje, okolí, víno, zábava, vzdělání, lázně, klinika, nemocnice, holič…etc), která zase uspokojuje prvořadý požadavek Caesara na město (požadavky Caesara jsou: úroveň míru; přízně; prosperity; kultury a velikost populace). Jindy je třeba bránit město. Založit kasárny, vojenskou akademii, postavit obranné zdi a věžě. Postavit pevnosti, rozmístit legie.

Související:/ ACE ace arm army men army men sta ato ber caesar caesar download Caesar III caesar iii caesar iii download cea Ceasar ceasar ceasar iii cen com dave dia dní dos down Download download dta Far farm gladiátor hra hra download hra kon hra kone hra pat mat hra pokr hra sta hrad hrady hru ice jídlo kola kone lod lov ryb lov stik Mat město ned nej nemo download nemo hra nemocnice nes ovoce pat mat pevnost pla pokr pokr hra pop star por por pos rno rome rybář série sta staj star stavba stavba města stavba pokoje stavění stavění města stažení str strategick suroviny tan Tra trans vol vše wik www www ceasar www. závodní

Například, pro výrobu nádobí je nutné postavit těžební jámu na jíl nebo hlínu, postavit hrnčířskou dílnu, nakonec skladiště nebo trh, aby mohlo být nádobí občanům dostupné. Další možností je dovoz z ostatních provincií. Důležitou roli zaujímají i bozi (Ceres, Neptun, Mars, Venuše, Merkur), kteří když jsou nespokojeni (nedostatečná síť chrámů jednotlivých bohů, dlouhodobé opomíjení zábavních festivalů k poctě jednoho z bohů nebo vystavění chrámů na odlehlých místech kam obyvatelé nemají přístup..apod.) sesílají na město zkázonosné vlivy (Neptun rozbouří moře a potopí obchodní nebo rybářskou loď; Ceres pošle kobylky na úrodu; Mars prokleje legii; Merkur sebere zboží ze skladišť; Venuše učiní obyvatele nespokojenými). I obyvatelé města si žádají přízeň bohů a hněvají se je-li mizivá. Když jsou žárliví bozi patřičně hýčkáni upadají v ohromení a sesílají na město blahodárné účinky. Čím pokročilejší mise tím větší rizika například plynoucích z ekonomických nedostatků, zanedbávání Caesarových přání, ignorování varování bohů.

Ve hře je třeba řešit rozličné problematiky…

Sýpka, která shromažďuje maso, ovoce, olivy, obilniny z farem a z rybářských mol, a tím se stává důležitou zásobárnou pro trh, je tedy dobrá jeli vystavena blízko farmy, trhu i lidských obydlí, ale řešení nemůže být vždy ideální, protože sýpka je také terčem rozličného hmyzu, který místním obyvatelům vadí a tím brání v navýšení úrovně města. Divadelní škola je také velmi rušná proto není dobrá její výstavba v blízkosti lidských obydlí, to samé platí o škole gladiátorů. Příliš křižovatek zase znesnadňuje obchod i zamezuje přístupu potravin do některých lokalit. Hypodrom sice pojme několik zaměstnanců, ale rozkládá se na velkém prostoru a tím ubírá mnoho místa. Zajistí sice zábavu obyvatelům, ale na druhou stranu je velmi hlučný a potřebuje vystavět výrobnu závodních vozů. Obyvatelé mají nároky na vzděláni, proto je také nutné stavět školy, vyšším vrstvám akademie. Některé domy mají požadavky na zahrady, sochy, vystáví-li se takové objekty obyvatelé možná budou spokojeni a jejich sídlo se promění ve vilu, ale taková výstavba zase zaujímá prostory pro ekonomicky jiným způsobem zásadní složky. Také je nutné neustále zásobovat takové vily drahým vínem, oleji, nábytkem a starat se, aby trhy tyto věci měly na svých pultech. Chceme-li dostat vodu do fontány, je třeba promýšlet vedení akvaduktů od rezervoáru k rezervoáru, které ovšem opět nejsou kdovíjakou podívanou pro občany města. Je nutné stavět i inženýrské stanice, aby se sídla a jiné budovy nezřítily. I stavět prefektury, aby nedocházelo k požárům a byla ve městě nějaká vojenská síla. Festival sice zvedne náladu jednoho boha a obyvatel, ale stojí zase několik peněz. Někdy je nutné pro nedostatek dělníků rozvážit rozmístění pracovní síly do jednotlivých odvětví. Skladiště je vhodné stavět blízko přístavů, aby byla blízko obchodních lodí pro vývoz. Nejprve je však nutné otevřít nemalou částkou obchodní cesty. Některé suroviny jsou v dané lokalitě nepřístupné a je nutné je dovážet a ve vybudovaných dílnách zpracovávat. Nebo je zase možné je dovážet už zpracované, ale zase dražší. Hra někdy i oznámí, že dovoz surovin a produktů se momentálně zdražuje nebo naopak se jejich cena snižuje, pro momentální vývoj ekonomiky v Římě. Na zvěřinec se rádi přijdou občané podívat, ale výhled na zvěřinec z oken jejich obydlí je jim krajně odpudivý. Bohatší občané platí sice mnohem vyšší daně, ale za cenu vystavění dlažby, soch, dodávek požadovaných potravin dále nábytku, nádobí a celkovým zkrášlením okolního prostranství. Těžba mramoru, jílu, rudy může býti velmi výhodnou investicí, ale přehršel těchto surovin zase zabírá místa ve skladištích, proto se musí dbát na regulaci obchodních možností vývozu a dovozu, aby všeho bylo právě akorát a ne více nebo méně. Rovnováha všeho nakonec vytvoří ve městě celistvý, fungující, prosperující a spokojený život.

Budovatel začíná osadou, která se s rozrůstajícími parcelami, ekonomicky dobrou správou infrastruktur a prosperujícím obchodem i životní úrovní obyvatel stává velkoměstskou baštou se kterou si získává potřebnou přízeň Caesarovu, nutnou k povýšení, tedy k dalšímu postupu v misi.

S makroekonomickými faktory se lze poradit s několika správci a poradci, kteří také uvádí různé statistiky.

Po splnění požadavků Caesara dochází k povýšení a naskýtá se možnost ujmout se jiné odlišné mise i způsobu ekonomického zajištění města.

Převzato z Wikipedie – otevřené encyklopedie – http://cs.wikipedia.org/…%BDch_her%29

««« Předchozí text: Battlefield 2 Následující text: The Sims 2 »»»

Recenze her | 11799 x

Bathory film bobule Sex ve městě
TOPlist