Hry ke stažení zdarma

Facebook (facebook.com)

Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými více než 130 miliony aktivních uživatelů (prosinec 2008) je pravděpodobně největší společenskou sítí na světě. Je plně přeložen do desítek jazyků včetně češtiny. Dle společnosti comScore je zároveň celosvětově čtvrtou nejnavštěvovanější webovou stránkou vůbec.

Související:2007 ACE ace com dis facebook had HRA Hra hra hra akční hra kone hra lion king hra vla kon kone lio king lion king nej net per pok pol sta str vše wik www www.

Odkaz na web Facebook: www.facebook.com

Historie

Facebook byl založen Markem Zuckerbergem, bývalým studentem Harvardské univerzity. Původně byl tento systém omezen jenom pro studenty Harvardské univerzity. Během dvou měsíců byl rozšířen na některé další. Do konce roku se připojovaly další univerzity rapidním tempem. Nakonec byl přístup otevřen pro všechny uživatele s univerzitní e-mailovou adresou (.edu, ac.uk,…). Od 27. února 2006 se začaly do systému připojovat některé velké společnosti. Od 11.srpna 2006 se může připojit kdokoli starší 13 let. Uživatelé se v systému mohou připojovat k různým sociálním sítím, například v rámci jedné školy, firmy nebo geografické lokace.

Začátkem prosince 2007 se stal Facebook se svými 57 milióny aktivními členy stránkou s největším počtem uživatelů mezi studentskými weby. Od září 2006 do září 2007 Facebook dostal z 60. na 7. pozici mezi nejnavštěvanějšími stránkami světa. V USA je Facebook jedničkou pro on-line sdílení fotografií s více než 60 milióny nahraných fotografií týdně. Společnost Facebook Inc. vydělává hlavně na reklamách na stránkách, které jsou přesně cíleny podle zájmů uživatele. Hodnota společnosti byla v roce 2006 odhadována na 100 miliónů USD. Podle serveru TechCrunch, má na Facebooku profil 85 % studentů amerických univerzit, 60 % z nich se přihlašuje denně, 85 % alespoň týdně a 93 % alespoň jednou měsíčně.

Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách. Tyto letáky slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou.

Možnosti systému

Po registraci v systému má uživatel možnost vyplnit svůj detailní profil. Poté se může připojovat k různým sociálním sítím nebo skupinám a získávat nové přátele. Pokud jiný uživatel souhlasí s tím, že je váš přítel, můžete vidět také jeho profil. Systém umožňuje komunikaci mezi uživateli pomocí zpráv nebo diskusních fór. Další funkčnost obstarávají aplikace. Ty nejdůležitější pocházejí přímo z dílen Facebooku. Facebook ale také poskytuje otevřené API, které může kdokoli využít a napsat si vlastní rozšiřující aplikaci. Hlavní síla Facebooku je v propojenosti jednotlivých komponent, většina textu slouží jako hypertextové odkazy k dalšímu obsahu. Rovněž aplikací pro Facebook je už přes deset tisíc a s nimi má social networking hned jiný rozměr.

(Citováno z otevřené encyklopedie Wikipedie http://cs.wikipedia.org/wiki/Facebook)

««« Předchozí text: Online hry zdarma na bonushry.cz Následující text: Tanoth na www.tanoth.cz »»»

Novinky | 6413 x

Bathory film bobule Sex ve městě
TOPlist